Porsche Timisoara Cariere

Te-ai gandit la o cariera in domeniul auto? Suntem mereu in cautare de persoane motivate care sa se alature echipei noastre. Urmareste pozitiile deschise si alege provocarea potrivita pentru tine!

  1. Cariera
  2. Consilier vanzari SKODA
24.09.2023
Consilier vanzari

Suntem unul dintre partenerii auto de top din Romania. Motivul succesului nostru: produse exceptionale, orientare spre client si inalta capacitate de munca.

Pentru consolidarea echipei noastre, Porsche Timisoara, suntem in cautarea urgenta a unui:

Consilier vanzari SKODA

    Responsabilitati principale:
· Indeplinirea planului de vanzari asumat cu directorul de vanzari;
· Atragerea de noi clienti si mentinerea legaturii cu clientii existenti;
· Intocmirea ofertelor pentru autovehicule, insotite de datele tehnice si prezentarea serviciilor financiare oferite de Porsche Finance Group;
· Informarea clientilor despre posibilitatea efectuarii de test-drive-uri si organizarea propriu-zisa  a acestora;
· Gestionarea operatiunilor de leasing si consilierea clientului pe tot parcursul procesului de  finantare;
· Incheierea contractelor de vanzare-cumparare, comandarea autovehiculelor, mentinerea unei legaturi permanente cu clientii, in vederea indeplinirii obligatiilor contractuale;
· Urmarirea platilor si livrarea autovehiculelor;
· Prezentarea modului de functionare a comenzilor autovehiculului, a conditiilor de garantie si a persoanei de legatura din service, la livrarea unui autovehicul nou;
· Actualizarea permanenta a bazei de date cu clienti.

   Cerinte:
· Experienta in vanzari;
· Orientare catre client;
· Aptitudini de comunicare si integrare, empatie;
· Competente cognitive (abilitati de invatare, inovare, planificare si organizare);
· Competente personale (deschidere, initiativa, angajament si perseverenta);
· Studii superioare, absolvite sau in curs;
· Permis de conducere valid;
· Limba engleza (minim nivel mediu);
· Etica profesionala (confidentialitate);
. Capacitatea de a lucra in echipa.

 Ce iti oferim:
Dezvoltarea profesională a oamenilor care ne împărtășesc valorile
Oportunități de promovare în companie. Tu ești cel care stabilește ritmul în care te vei dezvolta profesional
Salariu atractiv și bonusuri în funcție de performanță
O atmosferă de lucru plăcută și o echipă motivată și eficientă

Porsche Timisoara
307200 Ghiroda, Jud Timis
Calea Lugojului 136
Telefon +40 256 408 000